محصولات مرتبط با انواع جاذب

مقالات مرتبط با انواع جاذب

نحوه تغییر رنگ سیلیکاژل آبی

سیلیکاژل آبی یک نوع رطوبت‌گیر است که در سایز‌های مختلف تولید می‌شود. این ماده با دیگر مواد شیمیایی واکنش...

سیلیکاژل نارنجی

سیلیکا ژل نارنجی تشکیل شده از ترکیب طبیعی سیلیکون دی اکسید می باشد که بعد از خالص سازی، به شکل گرانول‌های...

آموزش کامل خشک کردن گل با سیلیکاژل

تصویری از گل‌های لاله که در حال خشک کردن آن به کمک سیلیکاژل هستند.

با خواندن این مطلب، شما با دو روش موجود جهت خشک کردن گل با سیلیکاژل آشنا خواهید شد. سیلیکاژل رنگ طبیعی و زیبایی ظاهری گل را به طور کامل حفظ می‌کند. این ماده یک انتخاب عالی جهت خشک کردن گل‌های تزئینی و یا ساخت گل و گلبرگ‌های خشک جهت استفاده در کارهای تزئیناتی همچون ساخت زیور‌آلات، صنایع دستی رزینی و … می باشد.

خشک کردن گل به کمک سیلیکا ژل به روش معمولی

مواد مورد نیاز جهت خشک کردن گل با سیلیکاژل:

  • گل تازه
  • گرانول و یا سیلیکاژل پودری
  • ظرفی که به خوبی درب آن کیپ می‌شود (فلزی یا پلاستیکی)
  • دستکش و ماسک (توصیه می‌شود که استفاده کنید.)
  • قیچی

ظرف مناسب برای خشک کردن گل با سیلیکاژل

مرحله اول: کوتاه کردن ساقه‌ها و انتخاب گل مناسب

برای تجربه بهترین نتایج، لازم است که از گل‌های تازه استفاده کنید. لازم است که شاخه‌‌ها را مرتب کنید و در نهایت قسمتی اصلی گل را که می‌خواهید خشک کنید باقی بماند. زیرا بعد از خشک شدن گل، فشار آوردن ممکن است باعث خراب شدن شکل ظاهری گل شود.

مرحله دوم:‌ قرار دادن گل در ظرف سیلیکاژل

برای شروع کار،‌ ابتدا لایه‌ای به اندازه 5 سانتری‌متر از سیلیکاژل را درون ظرفی که انتخاب کرده‌اید ایجاد کنید. سپس گل‌ها را درون ظرف به گونه‌ای قرار دهید که صورت گل رو به بالا قرار بگیرد. سپس به آرامی سیلیکاژل بیشتری درون و اطراف گل‌برگ‌ها بریزید تا وقتی که گل‌ها به طور کامل پوشش داده شوند. مراقب باشید که نباید افراط کنید و گل‌ به طور کامل زیر سیلیکاژل خاک شود. وقتی این کار تمام شد، درب ظرف را محکم ببندید و مطمئن شوید که هوا نمی‌تواند درون آن نفوذ کند. سپس آن را در یک مکان خشک قرار بدهید.

خشک کردن گل با سیلیکا

مرحله سوم: اجازه دادن به خشک شدن کامل گل‌ها و سپس در آوردن سیلیکاژل

بعد از 2-4 روز، بیشتر گل‌ها به اندازه کافی خش می‌شوند. هرچند که گل‌هایی که مراکز ضخیم‌تری دارند، مثل گل رز، جهت خشک شدن به 7 روز زمان نیاز دارند.

هنگامی که گل‌ها خشک شدند، آن‌ها را از داخل ظرف خارج کنید و با یک براش کوچک و نرم، اضافه سیلیکاژلی که به گل‌ها متصل شده را پاک کنید. ضمنا، می‌توان در قسمت‌هایی از گل که دیده نمی‌شوند، مقداری سیلیکاژل نگه دارید تا از آن‌ها در مقابل رطوبت هوا مراقبت کند.

چگونه گل‌ها رابه کمک ماکرویو و سیلیکاژل خشک کنیم؟

اگر می‌خواهید که زمان کمتری صرف خشک کردن گل با سیلیکاژل کنید، می‌توان از ماکرویو خانگی هم استفاده کرد. مثل همان روش قبلی، اگر گل‌ها تر هستند باید آن را خشک کرد و آن را هرس کرد. در یک ظرف مخصوص ماکرویو، 5 سانتی متر سیلیکاژل بگذارید و سپس گل را روی این لایه قرار داده و به آرامی روی آن را با سیلیکاژل بپوشانید. با این حال،‌ مراقب باشید که به هیچ عنوان درب ظرف را نبندید.

همین ظرف درباز را به همراه یک لیوار آب درون ماکرویو قرار بدهید و 1-3 دقیقه مایکرویو را روشن کنید. معمولا همین زمان برای خشک کردن گل‌ها کافیست.

منبع این مطلب آموزشی:‌ https://www.firstdayofhome.com/drying-flowers-with-silica-gel/

بدون توجه به روشی که انتخاب می‌کنید، سیلیکاژل به شما کمک می‌کند که حالت و رنگ طبیعی گل شما حفظ شود. آسانوس تامین‌کننده سیلیکاژل پودری مخصوص خشک کردن گل در بسته‌بندی‌های 2.5 کیلوگرمی می‌باشد. جهت خرید سیلیکاژل پودری به صفحه این محصول مراجعه نمایید و یا از طریق واتسپ و یا شماره تماس‌های موجود در وبسایت با ما ارتباط برقرار کنید.

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

×

سلام!

جهت ارتباط، روی پروفایل بخش مورد نظر خود کلیک کنید.

×