محصولات مرتبط با انواع جاذب

مقالات مرتبط با انواع جاذب

نحوه تغییر رنگ سیلیکاژل آبی

سیلیکاژل آبی یک نوع رطوبت‌گیر است که در سایز‌های مختلف تولید می‌شود. این ماده با دیگر مواد شیمیایی واکنش...

سیلیکاژل نارنجی

سیلیکا ژل نارنجی تشکیل شده از ترکیب طبیعی سیلیکون دی اکسید می باشد که بعد از خالص سازی، به شکل گرانول‌های...

تفاوت سیلیکاژل آبی و نارنجی چیست؟

تفاوت سیلیکاژل آبی و نارنجی

سیلیکاژل دارای شناساگر به گونه‌ای از نظر شیمیایی تهیه شده است که هنگام جذب رطوبت و اشباع شدن، رنگش تغییر می کند. این خاصیت، سیلیکا ژل را در مقادیر بالا جهت حذف رطوبت از هوا و گازها مناسب می سازد.

سیلیکاژل دارای شناساگر همچنین یک راهکار سریع برای کاربری است که می خواهد تعیین کند که آیا زمان تعویض سیلیکاژل فرا رسیده است یا نه. سیلیکاژل دارای شناساگر با تغییر رنگ نشان می دهد که به حد اشباع خود جهت جذب رطوبت رسیده است.

بر خلاف این نوع از سیلیکاژل، سیلیکاژل های سفید یا بی رنگ که بدون شناساگر هستند راهی را برای تشخیص چشمی جذب رطوبت ارائه نمی دهند و همین باعث می شود برآورد میزان جذب رطوبت توسط جاذب مشکل شود.

 

سیلیکاژل نارنجی و تغییر رنگ آن

سیلیکاژل نارنجی

 

این سیلیکاژل هنگامی که خشک است زرد یا نارنجی می باشدو وقتی که به اندازه 15 درصد از وزن خود رطوبت جذب می کند و اشباع می شود، به رنگ سبز در می‌آید. ‌

علاوه بر این سیلیکاژل نارنجی سمی نیست و باعث آلودگیهای زیست محیطی نیز نمی شود.  به همین دلیل برای شرکتهایی که دغدغه های زیست محیطی دارند مناسب می باشد. ‌‌این نوع از سیلیکاژل می‌تواند در کمپرسورهای هوا، هواکش‌ها و هنگام نگهداری از مواد غیرخوراکی و همچنین جهت خشک کردن و نگه داری گل و بذر به کار برده شود. سیلیکاژل نارنجی نباید در تماس مستقیم با محصولاتی همچون مواد خوراکی و دارو قرار بگیرند.

چرا سیلیکاژل نارنجی؟

 

در سال 1998، اتحادیه اروپا فروش سیلیکاژل آبی را که حاوی کلرید کبالت می باشد، در بازارهای اروپا ممنوع اعلام کرد. به جای آن، سیلیکاژل نارنجی که در صنایعی همچون ترانسفورمرها و کمپرسورها کاربرد دارد، مورد تایید اتحادیه اروپاست.

تغییر رنگ سیلیکاژل آبی

سیلیکاژل آبی

 

این نوع از سیلیکاژل به صورت کروی یا پرک تولید می شود که با محلول غلیظی از کبالت کلرید شسته شده است. کبالت کلرید دارای رنگ آبی تیره‌ هنگام خشکی است و وقتی که به رنگ صورتی در می‌آید، نشان از اشباع شدنش با رطوبت دارد.

سیلیکا ژل آبی نیز همان کاربردهای سیلیکاژل نارنجی را دارد و همچنین نباید در تماس مستقیم با مواد مصرفی قرار بگیرد.

چرا سیلیکاژل آبی؟

سیلیکاژل آبی از نارنجی ارزان‌تر است، با این حال با همان کیفیت کار خود را انجام می‌دهد. اگرچه به دلیل قوانین اتحادیه اروپا مصرف سیلیکاژل آبی محدود شده است. با وجود این، سیلیکاژل آبی در ایالات متحده امریکا همچنان مصرف می‌شود و منعی برای خرید و فروش آن وجود ندارد.

 

WholeSaleiran تامین کننده انواع سیلیکاژل یعنی آبی، نارنجی و سفید در بسته های 25 کیلویی با کیفیت بسیار بالا و قیمتی رقابتی می باشد. جهت ارتباط با ما می توانید از طریق واتسپ با کارشناسان ما در تماس باشید و یا با خطوط ارتباطی ما تماس بگیرید. جهت ارسال مستقیم پیام از طریق واتسپ، کلیک کنید

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

×

سلام!

جهت ارتباط، روی پروفایل بخش مورد نظر خود کلیک کنید.

×