محصولات مرتبط با انواع جاذب

مقالات مرتبط با انواع جاذب

سیلیکاژل نارنجی

سیلیکا ژل نارنجی تشکیل شده از ترکیب طبیعی سیلیکون دی اکسید می باشد که بعد از خالص سازی، به شکل گرانول‌های...

نحوه تغییر رنگ سیلیکاژل آبی

سیلیکاژل آبی یک نوع رطوبت‌گیر است که در سایز‌های مختلف تولید می‌شود. این ماده با دیگر مواد شیمیایی واکنش نمی‌دهد، بی طعم است، بویی ندارد و خورنده نیست. سیلیکاژل ماده‌ای به شدت متخلخل است که با توجه به سطح وسیعی که در نتیجه تخلخل دارد، توانایی جذب آب بسیار بالایی دارد.
اندازه و شکل این ماده در طول زمان ثابت می‌ماند و در نتیجه جذب آب هیچگونه محصول جانبی نیز تولید نمی‌کند یا واکنش شیمیایی خاصی نیز رخ نمی‌دهد. این ماده حتی هنگامی که با آب اشباع شده باشد، همچنان از نظر ظاهری خشک باقی می‌ماند.

چیزی که سیلیکاژل آبی را متمایز و پرکاربرد می‌کند این است که هنگام جذب رطوبت (آب)، تغییر رنگ می‌دهد و از رنگ آبی به بنفش و سپس به صورتی تغییر رنگ می‌دهد.  این تغییر رنگ در اثر وجود حدود 0.5 درصد وزنی کبالت کلرید در ساختار سیلیکا ژل است. تصویر زیر تغییر رنگ سیلیکاژل آبی پرک را در اثر جذب رطوبت نشان می دهد.

تغییر رنگ سیلیکاژل پرک از آبی به صورتی

سیلیکاژل آبی که به آن سیلیکاژل نشانگر دار نیز می‌گویند، به شکل پرک و یا گرانول تولید می‌شود که تمایل بالایی به جذب آب دارد. سیلیکاژل آبی، آب را بهتر و سریع‌تر از بقیه گازها و مایعات جذب می‌کند، هرچند که این ماده توانایی جذب هیدروکربن‌ها، ترکیبات دارای نیتروژن و گوگرد، کربن دی اکسید و … را نیز داراست. با جذب رطوبت، سیلیکاژل آبی گرانولی یا پرک می‌تواند سرعت رشد کپک و قارچ را محدود کند و بنابرین از خرابی یا صدمات دیگر محصولاتی که در کنار آن‌ها قرار می‌گیرد جلوگیری خواهد کرد.

سیلیکاژل در صنعت بسته‌بندی بسیار پرکاربرد است. این ماده به صورت بسته‌های از 0.5 تا 50 گرم و … برای بسته‌بندی از دارو گرفته تا وسایل الکترونیک کاربرد دارد. همچنین این ماده در کمپرسورهای هوا نیز کاربرد دارد، به این صورت که هوای در گردش از ستون سیلیکاژل تعبیه شده عبور می‌کند و به این ترتیب با جذب رطوبت هوا، از مشکلات مکانیکی که در اثر حضور آب می‌تواند پیش بیاید جلوگیری می‌شود.
همچنین سیلیکاژل آبی یک وسیله بسیار ارزشمند جهت نگهداری مدارک مهم در کتاب‌خانه‌ها و موزه‌هاست. معمولا اسناد به رطوبت بسیار حساس هستند و سیلیکاژل در اثر جذب رطوبت هوا، این اسناد را حفظ می کند.
سیلیکاژل همچنین در خاک گربه برای جذب رطوبت کاربرد دارد

سیلیکاژل در صنعت بسته‌بندی بسیار پرکاربرد است. این ماده به صورت بسته‌های از 0.5 تا 50 گرم و ... برای بسته‌بندی از دارو گرفته تا وسایل الکترونیک کاربرد دارد. همچنین این ماده در کمپرسورهای هوا نیز کاربرد دارد، به این صورت که هوای در گردش از ستون سیلیکاژل تعبیه شده عبور می‌کند و به این ترتیب با جذب رطوبت هوا، از مشکلات مکانیکی که در اثر حضور آب می‌تواند پیش بیاید جلوگیری می‌شود. همچنین سیلیکاژل آبی یک وسیله بسیار ارزشمند جهت نگهداری مدارک مهم در کتاب‌خانه‌ها و موزه‌هاست. معمولا اسناد به رطوبت بسیار حساس هستند و سیلیکاژل در اثر جذب رطوبت هوا، این اسناد را حفظ می کند. سیلیکاژل همچنین در خاک گربه برای جذب رطوبت نیز کاربرد دارد

asanoos تامین کننده سیلیکاژل آبی پرک و گرانول کروی به صورت کیلوئی می باشد. این محصول تولید کشور ایران است و از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. جهت استعلام قیمت و غیره با شماره تماس 09160201402 تماس بگیرید و یا از طریق واتسپ با کارشناسان فروش در ارتباط باشید.

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

×

سلام!

جهت ارتباط، روی پروفایل بخش مورد نظر خود کلیک کنید.

×